Junior Boys – Summer Team List 9th and 10th of December

ATTENTION
The majority of the Blackwood Courts are currently unusable, so read your match location carefully this week.
Any issues with courts, or confusion as supervisors please text Robert on 0478629280

Match rules – SDTA match rules can be found here: SDTA Match Rules

Weather cancellations – latest updates from Tennis SA are provided here: Weather Information

Absences – as we have small teams, please give me plenty of notice if your child cannot play, and where possible send me a text as well so I know to try and find a fill in. Please do this before the Wednesday of the each week (at the very latest) on 0435 991 471. You can also fill out here: Absentee spreadsheet

 

 

Boys Premier (Friday 6:30pm start)

Blackwood vs Seacliff 
Venue: Seacliff Tennis Club

Matches start at 6:30pm. Please arrive by 6:10pm for warm-up.

  1. Henry Gray (supervisor – Blackwood Home Match. Please pick up balls)
  2. Keiran Bright
  3. Lucas Woollard
  4. Ben Elsworthy

 

Boys Div 1 (Friday 6:30pm start)

Blackwood vs Noarlunga
Venue:  Blackwood Tennis Club
Courts 7 and 8

Matches start at 6:30pm. Please arrive by 6:10pm for warm-up.

  1. Lachie Bell (Supervisor)
  2. Kailan Van Zyl
  3. Daniel Hui
  4. Daniel Ferencz
  5. Ori Packer Reserve

 

Boys Div 3 (Saturday 8:30am start)  

Blackwood vs Denman
Venue: Denman Tennis Club

Matches start at 8:30am. Please arrive by 8:10am for warm-up.

  1. Nicholas Harris 
  2. Ryan Hughes
  3. Zac Murphy 
  4. Henry Hambour (Supervisor)

 

Boys Div 5 (Saturday 8:30am start) 

Blackwood vs Denman  
Venue: Balham Reserve Tennis Courts (Home team)

Matches start at 8:30am. Please arrive by 8:10am for warm-up.

  1. Aarnav Jain
  2. Daniel Hockley (Unavailable)
  3. Nate Pitcher (Unavailable)
  4. Takumi Satomura
  5. Harrison Connor(Supervisor)
  6. fill-in TBC

Boys Div 7 (Saturday 8:30am start) 

Blackwood vs McLaren Vale 
Venue: Balham Reserve Tennis Courts (Home team)

Matches start at 8:30am. Please arrive by 8:10am for warm-up.

  1. Flynn Forgan
  2. Daniel Schober
  3. Jordan Doecke (supervisor )
  4. Mitch Harrison

 

 

Boys Div 8 (Saturday 10:45am start) 

Blackwood vs Happy Valley Blue 
Venue: Balham Reserve Tennis Courts (Home team)

Matches start at 10:45am. Please arrive by 10:30am for warm-up.

  1. Henri Graham (supervisor)
  2. Jenson Midgley (Unavailable)
  3. Will Glatter (Unavailable)
  4. Olek Pawelski
  5. Will Gradwell
  6. Blake Harris (Fillin)

 

Green Ball – Boys team (Saturday 10:45 start) 

Blackwood vs Reade Park White
Venue: Balham Reserve Tennis Courts (Home team) 

 

Matches start at 10.45am. Please arrive by 10.30am for  warm-up.

  1. Jimmy Harris (supervisor)
  2. Elliott Champ
  3. Ronan Affleck
  4. Declan Doecke(Unavailable)
  5. Joseph Schober

 

 

.